Jump to content

£2.90 for apacket of crisps and a can of Stella...


Maria

Recommended Posts

  • CTW Members
Shenlong said:

Mr_Ginge said:

Crisps are getting ridiculously expensive these days anyway. I mean...all they are is a packet of flavoured potato shavings.

It just doesnt make sense.

Cos you ahve to get a potatoe, wash it, clean it, peel it, slice it into little bits, deep fry it, flavour it and then stick it into an airtight container containing no air!

try doing all of that on a train or even at home easily on a regular basis :P

 

I wasnt talking about crisps on trains though...and I've scrubbed my spuds on a train before now...its difficult but the motion enhances the experience.

 

Trouble said:

hey mr ginge its my b-day in november to maybe wud cud hav a b-day ass kicking romp thumbs.gifwink.gif

 

Defo...you supply the paddling pool...I'll supply the jelly/coleslaw/mud...whatever. wink.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CTW Members

ohh yer hun iv got a massive paddeling pool well just big enough 4 us to fit in nod.gif

 

im thinking the mud or the jelly wud b best specily if it was rasberry then we cud eat it wen wev finished wink.gif

Iv Come Here Today To Chew Bubblegum And
Kick Ass And Im All Outta Bubblegum :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...